Ar draudikas apskaičiuodamas draudimo išmokos dydį privalo vadovautis automobilio gamintojo įgalioto atstovo Lietuvoje pateiktomis dėl eismo įvykio sugadinto automobilio keičiamų detalių kainomis? | Draudi
<< Atgal

2016.12.08.

Ar draudikas apskaičiuodamas draudimo išmokos dydį privalo vadovautis automobilio gamintojo įgalioto atstovo Lietuvoje pateiktomis dėl eismo įvykio sugadinto automobilio keičiamų detalių kainomis?

Lietuvos bankas viename iš nagrinėtų pažymėjo, kad vidutinės transporto priemonių gamintojų įgaliotų atstovų Lietuvoje atsarginių dalių kainos yra vienas iš turto vertinimo teisės aktų normose nurodytų atsarginių dalių kainų šaltinių. Tokiu būdu, draudikas, apskaičiuodamas draudimo išmokos dydį remonto išlaidoms atlyginti, jeigu jam yra pateikiama įgalioto automobilio gamintojo atstovo informacija dėl detalių kainų, privalo įvertinti ir automobilio gamintojo įgalioto atstovo nurodytus duomenis apie transporto priemonės keičiamų detalių kainas. Ir tais atvejais, kai remontą atliekančių įmonių ir įgaliotos gamintojo atstovybės nurodytos tam tikrų detalių kainos skiriasi, turėtų būti atsižvelgta į įgaliotos gamintojo atstovybės nurodytas kainas.  

Šios svetainės turinys – išimtinė Draudėjų asociacijos nuosavybė, ginama tarptautines nuosavybės teises reglamentuojančių Lietuvos ir tarptautinių teisės aktų nuostatų. Svetainėse www.draudi.lt pateikiamą informaciją (duomenis) galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik pateikus nuorodą į informacijos (duomenų) šaltinį.

Pabrėžiame, kad ši informacija nėra ir negali būti laikomi teisine konsultacija ar išvada. Teisinė konsultacija ar išvada gali būti pateikiama tik išsamiai išanalizavus visas konkrečios situacijos faktines bei teisines aplinkybes.

<< Atgal