Deprecated: Array and string offset access syntax with curly braces is deprecated in /home/teise/domains/draudi.lt/public_html/sites/all/themes/draudi/template.php on line 36
Ar gali atsisakyti draudikas mokėti draudimo išmoką teigdamas, kad vairuotojų deklaruotas eismo įvykis padarytas kitomis aplinkybėmis, negu numatyta eismo įvykio deklaracijoje, tuo atveju, kai į eismo įvykį buvo atvykę policijos pareigūnai? | Draudi
<< Atgal

2016.12.08.

Ar gali atsisakyti draudikas mokėti draudimo išmoką teigdamas, kad vairuotojų deklaruotas eismo įvykis padarytas kitomis aplinkybėmis, negu numatyta eismo įvykio deklaracijoje, tuo atveju, kai į eismo įvykį buvo atvykę policijos pareigūnai?

Lietuvos bankas nagrinėjo situaciją, kuomet draudikas atsisakė mokėti draudimo išmoką remdamasis eksperto išvada, kurioje buvo konstatuota, kad transporto priemonių kontaktas eismo įvykio dalyvių nurodytomis aplinkybėmis ir pagal eismo įvykio vietos schemoje užfiksuotus duomenis, techniniu požiūriu neįmanomas. Tokią išvadą draudiko ekspertas padarė nagrinėdamas policijos pareigūnų, atvykusių į įvykio vietą surašytu tarnybiniu pranešimu ir nubraižyta eismo įvykio schema vadovaujantis eismo įvykio dalyvių paaiškinimais. Lietuvos bankas pažymėjo, kad vien tas faktas, kad eismo įvykio dalyviai, neturėdami specialių žinių, kaip nustatyti automobilių greitį prieš eismo įvykį, nurodė netinkamas faktines aplinkybes, negali būti laikomas pagrindu atleisti draudiką nuo draudimo išmokos mokėjimo.

Šios svetainės turinys – išimtinė Draudėjų asociacijos nuosavybė, ginama tarptautines nuosavybės teises reglamentuojančių Lietuvos ir tarptautinių teisės aktų nuostatų. Svetainėse www.draudi.lt pateikiamą informaciją (duomenis) galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik pateikus nuorodą į informacijos (duomenų) šaltinį.

Pabrėžiame, kad ši informacija nėra ir negali būti laikomi teisine konsultacija ar išvada. Teisinė konsultacija ar išvada gali būti pateikiama tik išsamiai išanalizavus visas konkrečios situacijos faktines bei teisines aplinkybes.

<< Atgal