Ar taikomas transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimas, kai žalą kitai transporto priemonei padaro keleivis? | Draudi
<< Atgal

2017.12.13.

Ar taikomas transporto priemonės civilinės atsakomybės draudimas, kai žalą kitai transporto priemonei padaro keleivis?

Automobilio keleivis pagal Lietuvos Respublikos transporto priemonių savininkų ir valdytojų civilinės atsakomybės privalomojo draudimo įstatymą nėra laikomas transporto priemonės valdytoju. Todėl draudiko atsakomybė išmokėti draudimo išmoką dėl transporto priemonės keleivio žalos nekyla. Nukentėjęs asmuo gali reikalauti žalos atlyginimo tiesiogiai iš įvykio kaltininko – keleivio.

Šios svetainės turinys – išimtinė Draudėjų asociacijos nuosavybė, ginama tarptautines nuosavybės teises reglamentuojančių Lietuvos ir tarptautinių teisės aktų nuostatų. Svetainėse www.draudi.lt pateikiamą informaciją (duomenis) galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik pateikus nuorodą į informacijos (duomenų) šaltinį.

Pabrėžiame, kad ši informacija nėra ir negali būti laikomi teisine konsultacija ar išvada. Teisinė konsultacija ar išvada gali būti pateikiama tik išsamiai išanalizavus visas konkrečios situacijos faktines bei teisines aplinkybes.

<< Atgal