Pateikėte draudimo bendrovei neteisingą/klaidinančią informaciją apie draudžiamąjį įvykį, siekdami gauti didesnę draudimo išmoką? | Draudi
<< Atgal

2017.01.09.

Pateikėte draudimo bendrovei neteisingą/klaidinančią informaciją apie draudžiamąjį įvykį, siekdami gauti didesnę draudimo išmoką?

Draudimo bendrovė turi teisę svarstyti apie draudimo išmokos nemokėjimą (arba sumokėtos išmokos grąžinimą), jeigu yra nustatyta, kad draudėjas pateikė melagingą informaciją (dėl viso apdrausto turto apimties, ar tik dėl jo dalies), siekdamas padidinti draudimo išmoką. Teismų praktikoje laikomasi nuomonės, kad tokiu atveju draudėjas turi grąžinti draudimo bendrovei pusę išmokėtos draudimo išmokos, nepaisant to, kad melagingai pateiktos informacijos pagrindu gautos išmokos santykis su visa išmokėta išmoka yra palyginti nedidelis. 

 

Šios svetainės turinys – išimtinė Draudėjų asociacijos nuosavybė, ginama tarptautines nuosavybės teises reglamentuojančių Lietuvos ir tarptautinių teisės aktų nuostatų. Svetainėse www.draudi.lt pateikiamą informaciją (duomenis) galima naudoti kitose interneto svetainėse, žiniasklaidos priemonėse ar kitur tik pateikus nuorodą į informacijos (duomenų) šaltinį.

Pabrėžiame, kad ši informacija nėra ir negali būti laikomi teisine konsultacija ar išvada. Teisinė konsultacija ar išvada gali būti pateikiama tik išsamiai išanalizavus visas konkrečios situacijos faktines bei teisines aplinkybes.

<< Atgal